Malta ( chyba ) po raz ostatni.

IMG_20150916_154656883

Malta ( chyba ) po raz ostatni 🙂 Planujecie wybrać się na Maltę, ale nie jesteście jeszcze do końca przekonani do tego pomysłu ? Jeśli nie zachęciły Was dwa poprzednie posty, to może uczyni to ten trzeci z telegraficznym skrótem dotychczas nie opisanych przeze mnie miejsce wartych zobaczenia. A w 2018 roku Malta, a konkretniej Valletta będzie światową stolicy kultury  i w związku z tym odbywają się w niej liczne artystyczne wydarzenia.

Malta

Malta poza miejscami opisanymi w poprzednich wpisach to również  bardzo popularne wśród turystów ze względu na świetnie rozwiniętą bazę turystyczną oraz położenie nad samym morzem :

  • Mellieha

  • Buggiba

  • Qawra

  • San Julian’s

San Julian’s tętni życiem zarówno w dzień jak i w nocy i stanowi jedno z najlepszych miejsc do rozrywki na całej wyspie, a równocześnie jedno z najgorszych gdy szukamy spokoju i ciszy.W zatoce sąsiadującej z miastem położonych jest wiele ekskluzywnych 5-gwiazdkowych hoteli.

Malta National Aquarium położone jest w Qawra, a koszt wizyty dla osoby dorosłej to 12,9 euro. W oceanarium można zobaczyć florę i faunę Malty w jednym miejscu,  ma ono także kilka ”perełek” między innymi: mureny, wielkie kraby oraz rekiny. Średni czas zwiedzania tej atrakcji to podobno około 2- 3 h. y Ja nie zwiedzałam osobiście Malta National Aquarium, ale jeśli Tobie się to udało to koniecznie podziel się swoimi wrażeniami 😉

Wignacourt Tower to pochodząca z XVII w. jedna z wielu wież strażniczych w okolicy Buggiby. W jej wnętrzu podziwiać można wystawę poświęconą technikom obrony oraz niezwykłym maltańskim fortyfikacjom.

Nad Mellieha dominuje Red Tower nazywana także Santa Agatha’s Tower, która w przeszłości pełniła funkcje ochronne –  z jej wieżyczek pilnowano przesmyku pomiędzy Maltą a Gozo. Warto wspomnieć także o sanktuarium poświęconym Dziewicy Maryi – Our Lady of Mellieha z I wieku, które podczas pielgrzymki na Maltę w 1990 r. odwiedził papież Jan Paweł II.

Poniżej jeszcze jeden rzut oka na jedną z uliczek Mdiny i charakterystyczne dla całej Malty zamknięte balkony. Ich historia sięga bardzo daleko, a dotyczy obecności na wyspie Zakonu Maltańskiego, którego rycerze przerobili i ulepszyli wynalazek arabski, czyli zabudowane okna.

1

Malta oferuje tak wiele, że naprawdę nie pozostaje Ci nic innego jak kupić bilet, spakować się ( niekoniecznie jak ja w plecak ) i odkryć na własny sposób tą niezwykłą wyspę 🙂 Jestem przekonana, że będzie to świetna decyzja i podobnie jak większość turystów zapragniesz wrócić na Maltę.

2

One thought on “Malta ( chyba ) po raz ostatni.”

  1. Ewela pisze:

    Kusisz tą Maltą, aż nawet zaczęłam bilety sprawdzać 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *