Aleja Gwiazd i tajemnica Jeziora Turkusowego.

j.t.5

Międzyzdroje to jedno z wielu polskich miast położonych nad Bałtykiem tętniących życiem w okresie letnim. Znajduje się ono nad Zatoką Pomorską , w środkowej części wyspy Wolin, około 13 km od Świnoujścia. W pełni sezonu urlopowego przy sprzyjającej pogodzie w Międzyzdrojach nie łatwo jest znaleźć na międzyzdrojskiej plaży miejsce dla siebie oraz swojego ręcznika o parawanie nie wspominając 😉

rio

W lipcu w mieście odbywa się Europejski Festiwal Gwiazd, którego symbole można znaleźć w wielu miejscach.

210820111807

Międzyzdrojska Aleja Gwiazd zapewne na wzór Hollywood Boulevard z Los Angeles:

210820111815

Molo oraz przystań morska w jednym o długości 395 m:

210820111819

Dla mnie największa atrakcja w tej okolicy nie mieści się jednak w znanych prawie wszystkich Polakom Międzyzdrojach, a w oddalonej o 6,5 km pieszo malutkiej wsi Wapnica na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Jezioro Turkusowe jest sztucznym zbiornikiem wodnym będącą pozostałością po kopalni kredy zachwycającym niezwykłymi odcieniami wody w odcieniach od niebieskiego do zielonego.

j.t. 1(1)

Głębokość Jeziora Turkusowego wynosi 21, 2 m leży więc ono poniżej poziomu morza ( 18, 6 m ).

j. t. 3

Zachęcam do obejścia Jeziora Turkusowego wokół, gdyż na na przykład na jego południowym brzegu znajduje się punkt widokowy Piaskowa Góra. Miejsce to stwarza niepowtarzalną okazję do obejrzenia różnorodności krajobrazowej Wolińskiego Parku Narodowego.

j.t.5

Jeśli będziecie udawać się pieszo z Międzyzdrojów do Wapnicy i Jeziora Turkusowego ( do czego serdecznie zachęcam) po drodze w okolicy Zalesie będących częścią wsi Wicko natraficie na wyrzutnie rakiet V3. Jest to jedyne znajdujące się w Polsce stanowisko tej broni, zaprojektowanej podczas II wojny światowej.

210820111788

WYDATKI:

  • 5 zł    wstęp na ekspozycję broni V3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *